Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

12.06.2017 23 latek ugodzony nożem

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta jest nadzorowane postępowanie w sprawie ugodzenia w dniu 10 czerwca 2017 roku około godziny 16.30 w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Marii Dąbrowskiej w Krakowie, 23 letniego pokrzywdzonego nożem w okolice tętnicy udowej. Pokrzywdzony po przewiezieniu do szpitala im. Rydygiera w Krakowie oraz pomimo podjętych działań leczniczych, zmarł w godzinach wieczornych. W sprawie tej wszczęto śledztwo o przestępstwo z art. 148§1 kk.

Jak wynika z dotychczas poczynionych ustaleń pokrzywdzony przechodząc w pobliżu sklepu został zauważony przez dwóch nieustalonych mężczyzn, którzy podjęli za nim pościg i dogonili go w okolicach przejścia dla pieszych, przy ul. M. Dąbrowskiej gdzie pokrzywdzony się przewrócił, wtedy też jeden z napastników zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów nożem w okolice tętnicy udowej.

W toku czynności zatrzymano trzy osoby. Jest ustalany ich udział w zdarzeniu. W sprawie badane są różne wątki ponadto w sprawie sporządzono portret pamięciowy sprawcy, który w najbliższym czasie może zostać opublikowany. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców.

Aktualności