Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

23.03.2020 Postępowanie w sprawie pobicia mężczyzny.

            Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście – Zachód nadzoruje dochodzenie w sprawie przeciwko Timurowi  K., (lat 34), podejrzanemu  o  to, że w dniu  11 marca 2020 roku w Krakowie działając wspólnie i w porozumieniu z drugim sprawcą wziął udział w pobiciu  mężczyzny, poprzez zadawanie mu uderzeń pięścią w głowę, w twarz, przewrócenie  go na ziemię a następnie kopanie po całym ciele,  czym naraził go na bezpośrednie  niebezpieczeństwo utraty życia oraz spowodował u niego  obrażenia ciała   w postaci złamania  podudzia z uszkodzeniem  więzadła  trójgraniastego, złamanie ściany przedniej prawej zatoki czołowej oraz złamanie  kości nosa, tj. o przest. z art. 158 § 1 kk.

            Jak wynika z ustaleń poczynionych w sprawie na podstawie zeznań pokrzywdzonego, świadków oraz samego podejrzanego do zdarzenia doszło w hostelu przy ul. Retoryka  w Krakowie, gdzie podejrzany wcześniej mieszkał wspólnie z ofiarą.

            Według relacji pokrzywdzonego i świadków został on zaatakowany najpierw przez innego mężczyznę, znajomego Timura K., nie zameldowanego w hostelu, aktualnie trwają czynności  mające na celu odnalezienie współsprawcy, a następnie  przez samego Timura K.

            Po zdarzeniu jeden ze sprawców zbiegł a drugi ukrył się na klatce schodowej  hostelu, gdy próbował opuścić budynek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

            Podejrzany w czasie zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

            Podejrzany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, ale jego relacja co do przebiegu zdarzenia  i jego przyczyn  różni się od  przedstawionej przez pokrzywdzonego. Timur K.,  był już wielokrotnie karany, w tym za przestępstwo z art. 158 § 1 kk i art. 13 § 1 kk w zw. z  art. 280 § 1 kk.

            Na wniosek prokuratora postanowieniem z dnia 13 marca 2020 roku  Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia, Wydział II Karny, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

           Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat  3.

 

Aktualności