Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

24.03.2020 Postępowanie w sprawie usiłowania napadu na bank

W dniu 16 marca 2020 roku w Koszycach w godzinach przedpołudniowych doszło do napadu na placówkę Banku w Koszycach podczas którego sprawca usiłował zabrać gotówkę, po uprzednim sterroryzowaniu pracownicy placówki, przedmiotem przypominającym broń palną. W sprawie tej wszczęto w dniu 18 marca 2020 roku w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Nowa Huta śledztwo o przestępstwo z art.13§1 kk w zw. z art.280§2 kk .

 Z nadesłanych przez Komendę Powiatową Policji w Proszowicach materiałów wynika, że w dniu 16 marca 2020 roku około godziny 8.10 do placówki Banku w Koszycach przy ul. Rynek wszedł mężczyzna i demonstrując przedmiot przypominający broń palną oraz pojemnik z gazem  zażądał od pracownicy placówki wydania pieniędzy, następnie zaś popchnął pracownicę, która upadła na podłogę pomieszczenia po czym podszedł do znajdującego się w placówce sejfu jednak go nie sforsował. Następnie wybiegł z placówki nie zabierając żadnych pieniędzy. Jak ustalono  uciekając skierował się w miejsce gdzie pozostawił samochód, którym powrócił do miejsca zamieszkania. Dodatkowo w drodze do zaparkowanego pojazdu sprawca porzucił plecak, pojemnik z gazem pieprzowym oraz rękawiczki.

  W wyniku podjętych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach ustalili tożsamość sprawcy po czym został on zatrzymany w dniu 18 marca 2020 roku w godzinach wieczornych. Zatrzymanym okazał się mężczyzna w wieku 37 lat, któremu przedstawiono zarzut  z art.13§1 kk w zw. z art.280§2 kk. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu  oraz złożył wyjaśnienia .

  Prokurator Rejonowy w Krakowie-Nowej Hucie skierował do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Nowej Huty, Wydział II Karny, wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował w dniu 20 marca 2020 roku tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za zarzucany czyn grozi kara  od 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Aktualności