Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

27.12.2019 Postępowanie Prokuratuty Rejonowej Kraków - Nowa Huta

           Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta w Krakowie, prowadzone jest śledztwo w sprawie zabójstwa 33-letniego Emila K., w miejscowości Żębocin, województwo małopolskie, to jest o przestępstwo z art. 148 § 1 k.k. oraz nakłaniania lub udzielenia pomocy Mirosławowi K., do targnięcia się na własne życie w dniu 26 grudnia 2019 roku w tej samej miejscowości, to jest o przestępstwo z art. 151 k.k.

            W dniu 26 grudnia 2019 roku ok. godz. 08:00 dyżurny KPP Proszowice został poinformowany przez córkę Mirosława K. i siostrę Emila K., iż jej ojciec miał się powiesić w budynku gospodarczym. Po przybyciu na miejsce PSP Proszowice oraz załogi karetki pogotowia ratunkowego, stwierdzono zgon mężczyzny. W toku czynności ujawniono kolejne zwłoki – Emila K. – które znajdowały się na łóżku w budynku mieszkalnym i były przykryte kołdrą. Po odkryciu kołdry stwierdzono, iż twarz denata była zakrwawiona, a wokół jego głowy znajdowała się duża ilość krwi. Na miejsce przybył biegły z zakresu medycyny sądowej oraz prokurator, pod którego nadzorem przeprowadzono oględziny zwłok obu mężczyzn oraz miejsca ich ujawnienia.

W dniu 27 grudnia 2019 roku przeprowadzone zostały w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie, oględziny i sekcja zwłok obu mężczyzn, przy udziale technika KWP w Krakowie funkcjonariusza pionu dochodzeniowo - śledczego oraz prokuratora.

Wobec na bieżąco przekazywanych i uzyskanych informacji z trwających czynności w Zakładzie Medycyny Sądowej, zaszła konieczność przeprowadzenia uzupełniających czynności w miejscu zdarzenia.

W oparciu o wyniki sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyna zgonu Emila K., były 3 tłuczone rany głowy z następowym krwawieniem, zaś Mirosława K., uścisk pętli na narządy szyi w wyniku powieszenia.

Wstępnie biegły oszacował, że śmierć ojca nastąpiła 2 do 3 godzin po zgonie syna.

Okoliczności tragicznej śmierci obu mężczyzn oraz stosunki panujące w rodzinie, które mogły do niej doprowadzić będą przedmiotem dalszych czynności śledczych.

Aktualności