Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

24.05.2017 Usiłowanie zabójstwa w Skawinie

W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce zarejestrowano postępowanie przygotowawcze w sprawie usiłowania zabójstwa.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w dniu 21 maja 2017 roku i powierzono do prowadzenia Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. W toku śledztwa przedstawiono Marcinowi S.  zarzut o to, że w dniu 19 maja 2017 roku w Skawinie woj. małopolskiego działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia ojca zadał mu cios nożem w okolicą szyi, w wyniku czego spowodował u pokrzywdzonego ranę ciętą szyi, uszkodzenia tchawicy i inne obrażenia, które pociągnęły za sobą naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni trwające, lecz zamierzonego skutku nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej tj. o przestępstwo z art. 13§ 1 k.k. w zw. z art, 148§ 1 k,k, i art. 157§ 1 k.k w zw, z art. 11§ 2 k.k.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, oświadczając, że do zdarzenia doszło w trakcie wypowiadanych pretensji ze strony pokrzywdzonego, które zaskutkowały taką reakcja podejrzanego.

 Wobec podejrzanego wystąpiono z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, Sąd Rejonowy w Wieliczce na posiedzeniu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Aktualności