Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Zarzuty dla mieszkańców Wadowic.

W prowadzonym postępowaniu dotyczącym narkotykowego procederu, do jakiego dochodziło w ostatnim czasie w okolicach Wadowic, prokurator Wydziału Śledczego PO w Krakowie przedstawił 2 osobom zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu środków psychoaktywnych. Są to byli małżonkowie, mieszkańcy Wadowic, którzy działali wspólnie i w porozumieniu, a nadto z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Podczas przeszukania ich miejscu zamieszkania Policjanci odnaleźli ponad 200 gramów amfetaminy, niemal 110 gramów marihuany oraz dwa rodzaje dopalaczy /4,56 gsubstancji psychotropowej oraz 1,04 gsubstancji odurzającej/. Zabezpieczono także pieniądze mogące pochodzić z transakcji narkotykowych w kwocie prawie 20 tysięcy złotych.

Podejrzanym prokurator przedstawił zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu wymienionych wyżej środków psychoaktywnych. Po przesłuchaniu podejrzanych zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. 

Aktualności